NOVÁ POVÍDKA - Případ boží spravedlnosti

Po dlouhé době mi vyšla nová povídka ve fantasy antologii Praga Mater Urbium, kterou vydalo nakladatelství Straky na Vrbě. A rovnou mám tu čest zahájit celý mamutí sborník. Kniha je to tak obrovská, že by se s ní dalo zabíjet.
Poněkud podivný londýnský lékař a koroner Lionet se tentokrát vydá do Prahy a v mírné parodii na Svitky z londýnského mostu začne vyšetrovat podivná umrtí z Karlova mostu. A bude to věru zamotaná patálie, kde nebudou chybět intriky, lidská hloupost, spousta zvířat, jízda po Vltavě a utopenci v pravé pražské krčmě.


Koupit knihu u nakladatele >

Svitky z londýnského mostu / Kniha + Audiokniha

Svitky z londýnského mostu jsou historickou fantasy detektivkou odehrávající se většinu času na londýnském mostě. Kromě neustálého proudu pocestných tu můžete potkat lapky, vrahy a podvodníky stejně jako duchy a podivná stvoření. A samozřejmě dva přátele: konstábla Sira Thomase Collinghama a lehce roztržitého amatérského alchymistu a koronera Lioneta.
Kniha vyšla v roce 2014 v nakladatelství Straky na vrbě. Náklad je už téměř celý rozebraný a už několik let se pracuje na pokračování. O dva roky později vyšla i Audiokniha namluvena Jirkou Pobudou.


Koupit knihu u nakladatele >

Seznam dalších povídek

Během let mi vyšlo více textů v různých antologiích, a tak zde předkládám seznam, pokud si je chcete přečíst. V současné době se však pracuje na povídkové knize, která by všechny texty shrnovala.
Seznam povídek:
- Mandragora (Klášter slasti)
- Dobří přátelé se neopouštějí (Písně temných věků)
- Případ osla canterburského (Žena se lvem)
- Případ boží spravedlnosti (Praga mater urbium)

SVITKY 2: Případ svatého ďábla

Po úspěchu prvního dílu jsem se pustila hned do psaní pokračování, zastavil mě však tvořivý blok. Před dvěma lety jsem práce dočasně zastavila, nechala příběh uzrát a nyní, když mám čistou hlavu a našla i řešení zápletky, mohla jsem se k textu vrátit. Už má přes 400 normostran.

LIONET

V roce 2018 jsme se dohodli s nakladatelem, že by mohla v pauze vzniknout kniha z povídek ze starších antologií. Jako doplnění vznikla čtveřice nových textů, které spojuje osobnost LIONETA, doktora a londýnského koronera. Tato kniha už má hotový rukopis a brzy bude putovat k prvnímu čtení do nakladatelství.

ILUSTRACE KE SVITKUM

Mapa Londýna

Mapa vznikla jako ilustrace na předsádku knihy. Teprve během psaní druhé knihy se mi podařilo sehnat podrobnější mapy, a tak doufám bude upřesněna.

Obálka knihy

Drobná A4 ilustrace malovaná akvarelem.

Londýnský most

Má verze londýnského mostu, jak mohl vypadat zhruba kolem roku 1300. Později jsem však zjistila několik nepřesností.

Doplňující ilustrace

Miniaturní akvarel doplňující zadní stranu obálky. Reálná velikost ilustrace je opravdu malička a měla jen doplnit náladu.